Jak jsem se zbavila celulitidy

I když jsem od mala hubená, dle mnoha lékařů podvyživená, během studia vysoké školy se mi na stehnech objevila celulitida. Není se čemu divit, před státnicemi jsem se celkem dost přejídala sladkostmi a na pohyb nebyl čas.

Z výše zmíněného je patrné, že příčinou celulitidy není nadváha, ale nesprávný životní styl.

Speciální přípravky

Jako každá žena jsem vyzkoušela tu nejjednodušší variantu v podobě speciálních přípravků. Jenže dle mého názoru tak snadno přírodu neobelstíme, takže výsledky se samozřejmě žádné nedostavily. Neříkám, že jsem vyzkoušela všechno, nicméně můj názor je ten, že žádná kosmetika vám nepomůže. Kdyby všechno bylo tak jednoduché, pak by na světě bylo veseleji.

Cvičení

Jednu dobu jsem pravidelně posilovala s prolínáním kardia. Ale ani tato varianta mi od tohoto estetického problému nepomohla. Možná se dostavilo mírné zlepšení, ale to nedokáži říct na 100 %.

Pohyb a pitný režim

Ač se vám to může zdát podivné, pak největší zásluhu za zničení celulitidy přisuzuji občasnému cvičení, chůzi a pití čisté vody místo všemožných slazených nápojů, které mne provázely celý můj život.

Ve chvíli, kdy mne z neustálého sezení v práci bolelo celé tělo, řekla jsem si, že vynechám veškeré dopravní prostředky i výtahy. Sice tím ztratím čas, ale na druhou stranu udělám něco pro své zdraví, neboť cvičení mne moc nebaví a v zimě se těžko provozují venkovní aktivity.

Zároveň se mi nechtělo nosit svoje dosavadní pití do práce, tak jsem přesedlala na čistou vodu. I když mi to ze začátku dalo zabrat, zvykla jsem si na ni, a již nic jiného do úst nedám.

Pokud se tedy opravdu chcete celulitidy zbavit, nevyhýbejte se pohybu. Nemusíte se nutit do běhu a dalších nepříjemných aktivit, stačí chodit.

Odborníci říkají, že na celulitidu má vliv mnoho dalších faktorů včetně jídla a užívání antikoncepce. Nicméně já jím všechno co mne napadne celý svůj život a antikoncepci jsem začala brát v útlém věku, ale celulitida mi vyrašila až ve chvíli, kdy jsem se přestala hýbat.

Závěr

Neříkám, že to musí zaručeně fungovat na všechny, neboť každý má jinou genetickou výbavu. Nicméně si myslím, že celulitida je daň přírody za to, že nežijeme zdravým životním stylem.

Nečekejte výsledky hned, na zmizení celulitidy pomocí chůze jsem čekala rok a bojovala jsem s ní celkově 7 let.

Zamyslete se nad tím, zda opravdu všude musíte jezdit autem. Zda vám nevystačí schody místo výtahu. Využití výtahu jsem si vždy obhajovala tím, že doma potřebuji být rychleji, nicméně jsem zjistila, že jen velmi výjimečně je výtah rychlejší, protože jen zřídkakdy na mne čeká v místě, kde potřebuji. Často se mi stává, že na kole město projedu mnohem rychleji než kolega autem nebo dokonce přijdu pěšky domů rychleji než lidé využívající hromadnou dopravu.

Zkuste se tedy oprostit od myšlenek, které vám budou vnucovat stav, že jste unavení a že potřebujete využít rychlejší variantu.

Přeji hodně štěstí!