Zkušenosti s produktem Krbík od společnosti Důbrava

Hned při prvním použití nového krbu nám úplně zčernalo krbové sklo, neboť snaha o vytvoření alespoň snesitelné teploty na stavbě byla silnější než rozum, který říkal, že mokré dřevo nehoří, vydává minimum tepla a vedlejším negativním dopadem je právě černání skla.

Vzhledem k tomu, že s těmito věcmi nemám žádné zkušenosti, rozhodla jsem se najít nějaké recenze čističů krbových skel na internetu, abych nevyhodila peníze do vzduchu.

Hledání vhodného produktu

Narazila jsem na nepřeberné množství produktů v nejrůznějších cenových relacích. Z recenzí mi vyšel asi nejlépe produkt od nizozemské společnosti HG. Nicméně patří do skupiny dražších čističů a navíc jsem nevěděla, kde jej koupit a dát ještě 100 Kč za poštovné se mi nechtělo.

Koupě produktu

Proto jsem vyrazila do DM drogerie, jelikož s výrobky zde prodávanými mám dobré zkušenosti, neboť jsou cenově dostupné a účinné. Zakoupila jsem si produkt s příznačným názvem Krbík od společnosti Důbrava chemické výrobní družstvo z Valašských Klobouků. Dle ceny (79 Kč, na internetu i okolo 60 Kč) jsem od něj moc neočekávala a obal na mne taky nepůsobil profesionálně a důvěryhodně. Na internetu se k němu také nikdo nevyjadřoval, přesto jsem si řekla, že ho zkusím a uvidím.

Čistění krbového skla

Oslabená nemocí, avšak s velkou zvědavostí, jsem si do ruky vzala čistič a ubrousek. Čistič jsem nastříkala na krbové sklo a nestačila se divit. Okamžitě po nastříkání čističe na sklo začala špína stékat dolů a já ji pomalu nestíhala stírat. To co nesteklo samo jsem jen ubrouskem lehce přejela a bylo to pryč. Byla jsem v takovém šoku, že to jde tak jednodušše, že jsem to zapomněla vyfotit i natočit. Ani ve snu mne nenapadlo, že to takhle bude fungovat, neboť v recenzích na jiné výrobky lidé psali, že čističe fungují, ale se silným znečištěním to jde hůře apod.

Závěr

Teď již vím, že mi k čištění krbového skla stačí český produkt z nižší cenové kategorie. Doufám, že bude takto fungovat nadále a vám bude též dobrým pomocníkem.

Na čištění trouby bohužel vůbec nefunguje.