Zkušenosti s e-shopem Parfumdreams

Při hledání svého oblíbeného produktu jsem narazila na e-shop Parfumdreams. Produkt tam byl výrazně levnější než v kamenných i internetových obchodech v České republice.

Když jsem si začala o e-shopu zjišťovat informace, zjistila jsem, že se jedná o německý internetový obchod. Cena poštovného byla pouhých 80 Kč, což je cena jako za vnitrostátní zásilku.

Rozhodování se, zda nakoupit

Nicméně mne znejistěly recenze na internetu, kde většina zákazníků byla s nákupem nespokojena. Buďto z důvodu neobdržení zásilky, obdržení špatného zboží, nekomunikování ze strany prodejce atd. To že lidé psali o dlouhé době dodání jsem brala jako bezpředmětné, neboť je logické, že ze zahraničí zboží nedorazí druhý den od objednání.

Další nevýhodou byla nutnost zaplacení dopředu službou PayPal nebo online platbou, kterou nemám na své kartě z bezpečnostních důvodů povolenou. A platit za dobírku 120 Kč se mi nechtělo, protože by se mi to již nevyplatilo.

Asi po měsíci, co mne neustále pronásledovaly reklamy na internetu a produkt mi již téměř došel, jsem se rozhodla, že to tedy risknu.

Objednání zboží

Vzhledem k tomu, že e-shop nabízí dopravu zdarma při nákupu nad 750 Kč, rozhodla jsem se si toho koupit víc. Ale trošku jsem narazila, protože jsem nenalezla žádné jiné výrobky, které bych využila a byly by levnější nebo alespoň stejně drahé jako u nás. Takže první rada zní, nenechte se marketingově zmanipulovat. Já jsem to nakonec vyřešila objednáním stejného produktu do zásoby.

Obdržení zboží

Objednávku jsem odeslala 27. května 2019 a společnost InTime mi ji doručovala 3. června 2019. E-shop mi poslal i odkaz, kde mohu pohyb zásilky sledovat.

Balíček přišel kompletní se vším, co jsem si objednala. Navíc v něm byly vzorky zdarma a slevy na nákupy, avšak do německých e-shopů.

Zhodnocení nákupu

Se vším jsem byla spokojená, jen bych uvítala možnost platby klasickým bankovním převodem.

Z mého pohledu se tedy nemusíte bát na tomto e-shopu nakupovat. Nevýhodou nákupů v zahraničí je skutečnost, že naše peníze mizí v zahraničí a tím pádem se nevrací zpět do naší ekonomiky.